Májová regata
Startujeme již za
dní hodin minut

AKTUÁLNĚ: MÁJOVKA A CESTOVÁNÍ

Slíbili jsme, že Májovka se bude konat, pokud to i přes veškerá opatření bude možné. A vypadá to nadějně! Májovku připravujeme tak, aby byl zachován závod tak, jak jste na něj zvyklí, ale bez společných aktivit na břehu.

CESTOVÁNÍ DO CHORVATSKA
Momentálně platí, že pro vstup do Chorvatska musíte mít PCR test ne starší 48 hodin, nebo se můžete prokázat prodělaným covidem (pozitivním testem starším 14 dnů nebo potvrzením od lékaře), a vyplněný cestovní formulář.

POBYT V CHORVATSKU
Konání regat je nyní povoleno se souhlasem místních úřadů, o ten samozřejmě budeme usilovat (pokud ještě bude v dubnu vyžadován). V nejbližší době s očekává další rozvolňování a zlepšení situace.
Během pobytu je povinnost měřit si denně teplotu a v případě teploty nad 37,2 a/nebo příznaků kontaktovat lékaře nebo místního epidemiologa.
Restaurace mají otevřené pouze zahrádky s limitem 10 lidí, platí povinnost nosit roušku apod.

NÁVRAT DO ČR
Před cestou do ČR je potřeba oznámit příjezd krajské hygienické stanici dle bydliště a předložit vyplněný příjezdový formulář.
Antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) s negativním výsledkem.
Po příjezdu do ČR se cestující samoizoluje, do 5 dnů po příjezdu na území ČR má povinnost na vlastní náklady podrobit se RT-PCR testu. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace (omezení volného pohybu).
Po dobu 10 dnů od návratu platí povinnost nosit všude mimo domov ideálně respirátory bez výdechového ventilu s třídou ochrany nejméně FFP2, KN95, N95, P2, DS, nebo alespoň jednorázovou zdravotnickou roušku.

SLOVENSKO
O něco obtížnější je situace pro bratry Slováky, se slovenskými posádkami řešíme možnosti individuálně.

Tedy platí, že dokud je i přes zmíněné obstrukce možné regatu legálně a bezpečně uspořádat, konat se bude. Věříme, že situace se bude už jen zlepšovat.

Zůstaňte zdrávi!