Májová regata
Startujeme již za
dní hodin minut

Novinky

Středa 30.4. 9:00 - cíl 2. etapy mezi o. Kornat a o. Smokvica

Bohužel se naplnily předpovědi a včera kolem poledního vítr značně zeslábl a lepší to nebylo ani v noci. Takže se první loď dostala do cíle druhé rozjížďky až v 8:42, takže skoro tři hodiny po limitu, který byl stanoven pro rozhodnutí, jestli se pojedou dvě nebo tři rozjížďky. To znamená, že v rámci druhé etapy končíme druhou rozjížďkou, protože příjezd poslední lodě očekáváme zhruba za 4 hodiny. Zbytek cesty do zátoky Soline na ostrově Pašman tedy dojedou lodě již mimo závod a vzhledem k síle větru pravděpodobně většina pojede na motor. Zítra nás čeká poslední etapa do Sukošanu.

více  >

Úterý 29.4. 9:00 - Dugi Otok - z. Pantera

Po bouřlivé noci jsme se probudili do pěkného rána. Předpověď hlásí utichání větru k polednímu, tak jedeme rychle postavit start, abychom v 10 hod. odstartovali a užili si alespoň trochu větru a vln. Dnes a zítra nás čeká dlouhá etapa na tři rozjížďky. Pokud vydrží vítr, tak pojedeme nejen celý dnešek, ale i celou noc a zítra odpoledne skončíme v zátoce Soline na Pašmanu. Počasí je ale hodně proměnlivé, takže uvidíme, co bude.

více  >

Pondělí 28.4. 22:00

Poslední loď za absolutní tmy dorazila do cíle 1. etapy ve 22:36. Kanál Rivanj prověřil umění všech, kteří přijeli v pozdějších hodinách. První ho ještě projeli v pohodě na vítr okolo 6 kt, ale pak přišlo téměř bezvětří a silné proudy snášely některé lodě i o stovky metrů zpět. Na noc to vypadá na bouřku.

více  >

Pondělí 28.4. 12:00

Tak bylo odstartováno. Něco po desáte se vydalo 13 lodí ze Sukošanu. Start proti větru, první otočná bóje na levoboku po jedné míly vyšla všem. Vítr JV, rychlost okolo 6 uzlů. Teď se vítr malounko uklidňuje, ale pořád je na co jet. Odpoledne má zase začít foukat víc.

více  >

SeeSea - on-line sledování průběhu závodu

SeeSea už je namontováno a funkční. On-line polohu lodí můžete sledovat zde.

více  >

Pondělí 28.4. 7:30 - Sukošan

Poslední zpráva z pevné země. Po příjemném večeru v restauraci Francesco, kde proběhla welcome party, jsme se probudili do deštivého rána. Předpověď hlásí většinou oblačno, občas déšt, vítr slabý. Tak uvidíme, co přinesou rozhodčí na informační schůzku v 8:30. Předpokládaný start 10:00.

více  >

Neděle 27.4. 9:30 - Sukošan

Po noci plné deště tu máme zase polojasno a jen lehký vítr. Přesto řada lodí vyrazila na trénink a pod plnými plachtami si užívají první náklony. Aktuální teplota ve stínu je 17°C a předpověď dál hlásí velmi proměnlivé počasí. Už tu máme také Aleše Bieronského, který se i letos ujal funkce hlavního rozhodčího a Lubomíra Davida, který bude dohlížet nad správným odečtem časů v cíli. Odpoledne se pánové sejdou i s chorvatským garantem Franjem Jurićem na mapami a doladí nad mapami poslední detaily první rozjížďky. Všichni se sejdeme v 19 hod. v restauraci Francesco, kde proběhne zahajovací večírek a rozhodčí seznámí posádky s plány regaty.

více  >

Sobota 26.4. večer - Sukošan

Absolutní bezvětří. Skoro zataženo. Všechny lodě z ASTY jsou předané. Posádky ubytované a ladí formu před zítřejším tréninkem. Počasí sice není ideální, ale všichni už se moc těšíme :-)

Na poslední chvílu tu máme dvě změny v posádkách Milana Harmáčka a Zdeňka Vaňka - nyní už Jana Šťastného. Na počtu lodí na startu se ale nic nemění. V pondělí by se na start mělo postavit 5 Vektorů a 8 lodí v open class.

více  >

Sobota 26.4. - Sukošan

Počasí se poněkud zkazilo. V noci pršelo, teď už trochu prosvítá sluníčko. Teplota spadla na stále slušných 18°C, moře má 16°C. Vítr malounko zesílil, takže se objevili i první plachetnice. Po obědě půjdeme na Astu připravit meeting point Májové regaty, abyste nás lehce našli a od 14 hod. budeme očekávat první Vektoráře. Vektor je evidentně v Čechách oblíbený, protože i uplynulý turnus na něm byla většina posádek českých. :-)

více  >

Pátek 25.4. - Sukošan

Přípravný team dorazil už včera večer. Cesta byla dlouhá, ale v pohodě. Dnes je v Sukošanu na sluníčku 28°C a jen mírný vánek. Odvážnější část výpravy se i koupala. Teplá voda vypadá jinak, ale ledové to není. Vše jsme prošli, zkontrolovali a vypadá to, že důkladná příprava se vyplatila.

více  >