Májová regata
Startujeme již za
dní hodin minut

Novinky

Pondělí 28.4. 7:30 - Sukošan

Poslední zpráva z pevné země. Po příjemném večeru v restauraci Francesco, kde proběhla welcome party, jsme se probudili do deštivého rána. Předpověď hlásí většinou oblačno, občas déšt, vítr slabý. Tak uvidíme, co přinesou rozhodčí na informační schůzku v 8:30. Předpokládaný start 10:00.

více  >

Neděle 27.4. 9:30 - Sukošan

Po noci plné deště tu máme zase polojasno a jen lehký vítr. Přesto řada lodí vyrazila na trénink a pod plnými plachtami si užívají první náklony. Aktuální teplota ve stínu je 17°C a předpověď dál hlásí velmi proměnlivé počasí. Už tu máme také Aleše Bieronského, který se i letos ujal funkce hlavního rozhodčího a Lubomíra Davida, který bude dohlížet nad správným odečtem časů v cíli. Odpoledne se pánové sejdou i s chorvatským garantem Franjem Jurićem na mapami a doladí nad mapami poslední detaily první rozjížďky. Všichni se sejdeme v 19 hod. v restauraci Francesco, kde proběhne zahajovací večírek a rozhodčí seznámí posádky s plány regaty.

více  >

Sobota 26.4. večer - Sukošan

Absolutní bezvětří. Skoro zataženo. Všechny lodě z ASTY jsou předané. Posádky ubytované a ladí formu před zítřejším tréninkem. Počasí sice není ideální, ale všichni už se moc těšíme :-)

Na poslední chvílu tu máme dvě změny v posádkách Milana Harmáčka a Zdeňka Vaňka - nyní už Jana Šťastného. Na počtu lodí na startu se ale nic nemění. V pondělí by se na start mělo postavit 5 Vektorů a 8 lodí v open class.

více  >

Sobota 26.4. - Sukošan

Počasí se poněkud zkazilo. V noci pršelo, teď už trochu prosvítá sluníčko. Teplota spadla na stále slušných 18°C, moře má 16°C. Vítr malounko zesílil, takže se objevili i první plachetnice. Po obědě půjdeme na Astu připravit meeting point Májové regaty, abyste nás lehce našli a od 14 hod. budeme očekávat první Vektoráře. Vektor je evidentně v Čechách oblíbený, protože i uplynulý turnus na něm byla většina posádek českých. :-)

více  >

Pátek 25.4. - Sukošan

Přípravný team dorazil už včera večer. Cesta byla dlouhá, ale v pohodě. Dnes je v Sukošanu na sluníčku 28°C a jen mírný vánek. Odvážnější část výpravy se i koupala. Teplá voda vypadá jinak, ale ledové to není. Vše jsme prošli, zkontrolovali a vypadá to, že důkladná příprava se vyplatila.

více  >

Blíží se start 14. ročníku Májové regaty

Pondělní ostrý start se nebezpečně přiblížil, takže se přípravný team přesouvá do Sukošanu. Od pátku budeme přinášet informace přímo z místa činu v části zprávy on-line

více  >

Plachetní směrnice

Každý kapitán obdrží plachetní směrnice vytištěné před startem regaty. Již nyní jsou ke stažení zde.

více  >

Setkání kapitánů

V pondělí se uskutečnilo setkání kapitánů. V družném rozhovoru o všem možném většina vydržela až do zavírací hodiny.

více  >

Seznam posádek

Dnes byl uveřejněn kompletní seznam posádek.

více  >

Oficiální vypsání závodu

Hlavní rozhodčí připravil oficiální vypsání závodu. Dokument je ke stažení zde.

více  >