Májová regata
Startujeme již za
dní hodin minut

Novinky

Přidáno nové video

Video Matěje Nováka nyní naleznete v sekci Foto a video.

více  >

Fotografie a videa

Fotografie od pořadatelů a Jitky Hodrové a video Michala Škopka nyní naleznete v sekci Foto a video.

více  >

Výsledky Májové regaty 2014

Výsledky Májové regaty 2014 - všem účastníkům děkujeme za fair play boj a vítězům gratulujeme k výsledkům. Těšíme se na další ročník!

více  >

Sobota 3.5. Sukošan odjezd

Lodě jsou předané, fidlátka zabalená. Nezbývá, než se rozloučit. Za pořadatele musím říct, že se nám domů nechce. Až na pár drobností vše klaplo tak, jak jsme si představovali. Příští rok to ještě vylepšíme a taky zkusíme objednat trochu více větru. Věřím, že i posádkám se letošní 14. ročník líbil a že se všichni za rok zase sejdeme v plné síle při již 15. ročníku.

více  >

Pátek 2.5. - Sukošan

Tak myslím, že se večer pěkně vydařil. Nejvytrvalejší odcházeli dlouho po půlnoci. Vyhlášení vítězů bylo jako vždy bouřlivé, nicméně zlatým hřebem večera se stalo jídlo. Místní specialita ze skopového Pašticada měla velký úspěch. A když jsme se ptali proč není na jídelníčku, prozradil nám kuchař, že je jen na objednávku, protože se musí začít připravovat den dopředu. :-) Dnes už se nezávodí, tak ním fouká o sto šest. No nic. Alespoň můžeme všichni potrénovat na další ročník. Ten příští bude totiž jubilejní, patnáctý, tak se určitě budou chtít všichni ukázat.

více  >

Čtvrtek 1.5. 16:00 Sukošan

Původně jsme si mysleli, že cíl letošní Májovky bude v Sukošanu. Bezvětří u průjezdního bodu ale rozhodčí přimělo k ukončení závodu u o. Gnalić. U Biogradu se sice zase trochu rozfoukalo, ale začalo pršet. Takže na první náraz větru se dalo pěkně plachtit, ale dál už to bylo jen o lijáku. Teď si dáme všichni sprchu, hodíme se do gala a vyrazíme na závěrečný večírek a vyhlášení vítězů.

více  >

Čtvrtek 1.5. 8:00 start poslední etapy

Dnes startujeme o hodinu dříve, protože předpověď říká, že má foukat jen do 11 hodin, tak abychom dojeli alespoň k o. Gnalić, kde postavíme průjezdní bod, popř. cíl, pokud nebude foukat. 

více  >

Májová regata na Facebooku

  Facebook Májové regaty přináší aktuální fotografie.

více  >

Středa 30.4. 9:00 - cíl 2. etapy mezi o. Kornat a o. Smokvica

Bohužel se naplnily předpovědi a včera kolem poledního vítr značně zeslábl a lepší to nebylo ani v noci. Takže se první loď dostala do cíle druhé rozjížďky až v 8:42, takže skoro tři hodiny po limitu, který byl stanoven pro rozhodnutí, jestli se pojedou dvě nebo tři rozjížďky. To znamená, že v rámci druhé etapy končíme druhou rozjížďkou, protože příjezd poslední lodě očekáváme zhruba za 4 hodiny. Zbytek cesty do zátoky Soline na ostrově Pašman tedy dojedou lodě již mimo závod a vzhledem k síle větru pravděpodobně většina pojede na motor. Zítra nás čeká poslední etapa do Sukošanu.

více  >

Úterý 29.4. 9:00 - Dugi Otok - z. Pantera

Po bouřlivé noci jsme se probudili do pěkného rána. Předpověď hlásí utichání větru k polednímu, tak jedeme rychle postavit start, abychom v 10 hod. odstartovali a užili si alespoň trochu větru a vln. Dnes a zítra nás čeká dlouhá etapa na tři rozjížďky. Pokud vydrží vítr, tak pojedeme nejen celý dnešek, ale i celou noc a zítra odpoledne skončíme v zátoce Soline na Pašmanu. Počasí je ale hodně proměnlivé, takže uvidíme, co bude.

více  >